Nithya - Kollajen Aşısı - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 419 60 26
facebook
intagram
twitter

Ozon ve Estetik Mezoterapi Kliniği

Translate Page
language
Whatsapp Erkan Ergen
kvkk
İçeriğe git
Ana Sayfa
instagram drerkanergen

Nithya - Kollajen Aşısı

Gençlik Aşıları
Önemli Not: Bu sayfa kliniğimizde kullandığımız ürünler hakkında hasta/danışanlarımızı bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.
Kollajen üretimimiz 20'li yaşların ortalarından itibaren, her yıl %1,5 kadar azalmaya başlar. Bu azalma cildin elastikiyetini azaltmakla beraber, kırışıklıklara ve yaşlanma sürecine neden olur.
Özellikle cilt yaşlanmasına neden olan güneş, sigara, sağlıksız beslenme gibi diğer pek çok faktör de bu sürece olumsuz katkı yapar. Cilt yenilemede ve kırışıklık tedavilerinde kullandığımız gençlik aşıları, nem aşıları gibi ürünler ile birlikte Nithya da bir kollajen aşısı olarak, bu süreci geriye almamızda bize destek sağlayan önemli unsurlardan biridir.
Kollajen Aşısı
Nithya, Tip 1 kolajen mikro partiküllerinden oluşan Class III bir mezoterapi ürünüdür. Özel bir teknoloji ile fibroblast (Kollajen üreten hücreler) kümelenmesini ve öncül kolajen birikimini ve bunun sonucunda Tip 4 endojen kolajen üretimini uyaran özelliklere sahip bir kolajen aşısıdır. Normal cilt yapısı genel olarak negatif iyon yüküne sahipken, yaşlanma ile birlikte bu iyon yükü pozitif nitelik kazanmaya başlar. Biyomimetik kolajen mikrofibrilleri eldesi için kullanılan özel bir işlem ile Tip 1 kolajen, hidrofilik özelliklerini geliştirerek moleküle negatif yük kazandırır. Böylece kolajen, dokuya daha kolay bağlanır ve daha uzun süre bağlı kalır.
Nithya, Class III Tip Medikal Cihaz CE Belgesine sahip özel bir üründür. Yüz, boyun, dekolte ve el ile ilgili yapılması planlanan yaşlanma karşıtı uygulamalarda kullanılması önerilir. Fibroblast uyarımı ve kollajen artışı ile cilt ve cilt-altı bağ dokuda yenilenme sağlar. Ciltte görülen elastikiyet kaybının giderilmesi için yapılacak tedavi protokollerinde yer alması gereken ürünlerden biridir.

Nithya kollajen,
1 - Yeni kollajen üretimini uyarır.
2 - Cilt tonunu eşitler.
3 - Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
4 - Selülit, yara ve çatlak izlerinin azaltılmasına yardımcı olur.
5 - Cildin esnekliğinin korumasına yardımcı olur.

Vücudun hangi bölgelerinde kullanılabilir?
Doktorun takdirine bağlı olarak; yüz, dekolte, boyun, el ve vücutta kullanılabilir.

Nasıl Uygulanır?
Uygulama, kremle yapılan anesteziyi takiben mezoterapi yöntemiyle, yani mikro enjeksiyonlarla yapılır. İki hafta aralıklarla 3 seanslık uygulama genellikle yeterlidir. Etkinlik ilk uygulamayı takiben 2 hafta içerisinde görülmeye başlar ve yaklaşık 1-1,5 yıl kadar etkinliğini korur.

Kimlere Uygulanmaz?
Gebelik ve emzirme döneminde
Şeker hastalarında
Bağışıklık sistemi hastalıklarında
Kanser tedavisi alanlarda
Uygulama alanında aktif cilt enfeksiyonu varlığında
Keloid oluşma eğiliminde, uygulama yapılmaz
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge - Tepebaşı/Eskişehir
0 532 419 60 26
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön