Rönesans Yöntemi - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 700 14 57
facebook
intagram
twitter
MENÜ
FOLLOW
İçeriğe git

Rönesans Yöntemi

Rönesans Yöntemi
Mimikleri dondurmadan daha genç bir görünüm sağlayan Rönesans Yöntemi, “estetikte bir devrim” olarak nitelendiriliyor. Ürünler, ünlü Rönesans sanatçıları Michelangelo, Raffaello ve Tiziano’nun isimlerini taşıyor.
“Özel formülasyonlarla yeniden şekillendirme” (bio-revitalizasyon) anlamına gelen Rönesans Yöntemi, geniş uygulama alanıyla diğer bıçaksız estetik yöntemlerinden ayrışıyor. Cildi hem tedavi ederek gençleştiren hem de yaşlanmayı engelleyen yöntemin en önemli özelliği mimikleri dondurmaması.
İtalyan uzman Prof. Dr. Annamaria Forenza tarafından geliştirilen ve “estetikte bir devrim” olarak nitelendirildiği için “Rönesans (Renaissance)” ismi verilen yöntemde kullanılan ilaçlar, Mikro İntradermal İnjeksiyon Tekniği (MIIT) ile cilde enjekte ediliyor.
Rönesans Yöntemi
Ünlü Rönesans sanatçıları Michelangelo, Raffaello ve Tiziano’nun isimlerini taşıyan ürünlerin içinde kokteyl halinde hyaluranik asit, kollagen, aminoasitler, enzimler, vitaminler, çam fıstığı özü, marnitin, kafein, omega 3, 6, 9 ve organik kök hücreleri gibi maddeler değişik kombinasyonlarda bulunuyor.
Cildi yenileyen, gençleştiren ve lifting etkisi sağlayan ürünler; yüz, boyun, dekolte, el,ayak, bacak, karın, uyluk içi, kol altı bölgelerinde, ayrıca göz altı morlukları, göz altı kırışıkları ve torbalarında kullanılıyor.

Yöntemin Özellikleri:
Rönesans Yöntemi; çok özel bir teknikle hazırlanan kokteyllerden oluşan farklı ürünleri, maksimum sinerji ve maksimum antiaging etkisi, minimum enjeksiyon uygulaması ve 10 dakikada tamamlanmasıyla farklılaşıyor. Sağladığı uygulama kolaylıkları, protokolün kısalığı, uzun etkisiyle dikkat çeken bu yöntem, MIIT (Mikro Intradermal Injection Technik) tekniğiyle hayata geçiriliyor.
• Özel bir teknikle hazırlanan kokteyller: Kokteyller özel bir santrifüj tekniği ile hazırlanıyor. Formül içeriği, her enjeksiyon noktasında aynı miktarda cilt altına verilebiliyor, formülde bir farklılık oluşmuyor. Bu nedenle etkisi çok yüksek ve geniş aralıklarla uygulanabiliyor.
• Maksimum sinerji, maksimum antiaging: Bu kokteyllerin içindeki maddeler yarattıkları sinerji ile maximum antiaging etkiye ulaşıyorlar. Öyle ki, cilt altına 3 mm derinliğe çok az miktarda verildikleri halde sinerjik etkileri nedeniyle antiaging etkileri çok güçlü.
• Minimum enjeksiyon: Bugüne kadar uygulanan cilt altı antiaging mezoterapi yarım santim aralıklarla yapılmasına karşın, bu uygulama bu güçlü ve hızlı sinerjik etki nedeniyle 3 cm aralıklarla uygulanıyor. Bu sayede bir yüz antiaging uygulaması maxımum 10-15 enjeksiyon ile tamamlanıyor.
• 10 dakika da tamamlanan uygulama: Bu yöntemin uygulanması sadece 10 dakika sürüyor, öğle arasında dahi yapılabiliyor, ancak uygulama yapıldığı diğer kişiler tarafından anlaşılmıyor, iz bırakmıyor.

Rönesans Yöntemi, diğer bazı estetik tedavilerde (botoks, dolgu gibi) antiaging amaçlı uygulanabiliyor. Rönesans Yöntemi mimik hareketlerini engellemediği için doğal yüz ifadesine zarar vermiyor.

Uygulama Kaç Seans ve Etki Süresi Ne Kadar?
Bu kokteyllerin etkisi çok kalıcı olduğu için tedavi protokolü de çok kolay. Haftada 1 olmak üzere toplam 4 uygulama ile yaklaşık 1 ayda tamamlanıyor; 3 ya da 6 ay sonra bir idame uygulaması yapıldıktan sonra etki 1 yıl devam ediyor.

Ürünler ve ÖzellikleriRaffaello
25 yaş sonrası için 8 ayrı antiaging aktif maddeyi bir arada içeren ilk ve tek kokteyl “RAFFAELLO”: Raffaello; pyaluranic asit, pinus pinaster, resveratrol, glutatyon, antioksidan kompleksi, aminoasitler, bakırpeptid ve B grubu vitaminlerden oluşan bir kokteyldir. 25-35 yaş arasında kullanılarak hidrasyon ve parlaklık sağlar, besler. Yüz, boyun, dekolte, eller, ayaklar, göz altı morlukları ve saç köklerinde etkilidir.
Rönesans Yöntemi ürünlerinden Raffaello, saç mezoterapisinde de kullanılıyor ve klasik yöntemlerden uygulama kolaylığıyla farklılaşıyor. Saçlı deriye yapılan uygulamalar 3 cm aralıklarla gerçekleştiriliyor. Saçlı deride çok az noktaya uygulama yapılarak saç köklerinin uyarılması sağlanıyor, saçlar 6-8 uygulamadan sonra canlanıyor, dökülme duruyor. 3 cm aralıklarla yapılan her uygulama, 12-14 enjeksiyonla kolaylıkla tamamlanıyor. Raffaello’nun içinde bulunan bakırpeptid saç köklerinin uyarılmasında, saçlarda istenen olumlu etkinin yaratılmasında referans bir madde.
Rönesans YöntemiMichelangelo
Forma sokan özel lipolitik “MICHELANGELO”: Fosfatidilkolin damar içindeki yağlanmayı gidermek için vücudumuz tarafından üretilen bir maddedir. Ancak bu madde belirli bir yaştan sonra artık üretilmemeye başlar. Bu madde dışarıdan gerekli görülen bölgelere verilerek egzersiz ve diyetle yok edilemeyen selülit ve yağ tortularının giderilmesini sağlar. 15 günde bir düzeltilmesi istenen bölgede deri içerisine yapılarak tedavi sağlanır, % 80'lere varan olumlu sonuçlarla bölgesel yağların giderilmesinde ve selülit tedavisinde büyük bir memnuniyet sağlanmıştır.
Rönesans Yöntemi
Rönesans YöntemiTiziano
35 yaş sonrası için 10 ayrı antiaging aktif maddeyi bir arada içeren ilk ve tek kokteyl “TIZIANO”: Tiziano; omega CTP kompleksi, organik kök hücreleri, resveratrol, sakır peptid, kollajen, hyaluranic asit, omega 3, 6, 9 ve aminoasitlerden oluşan bir kokteyldir. Genellikle 35 yaştan sonra bu maddeler vücut tarafından üretilemediği için ince çizgiler, sarkmalar vb yaşlanma belirtileri başlar. İnce çizgilerin giderilmesi, lifting, forma sokma, kalınlaştırma amaçlı olarak yüz, boyun, dekolte, eller, göbek, kol altları, uyluk içleri, göz altı torbalarında kullanılır.
Rönesans YöntemiGalielo
Saç dökülmesi ve alopezinin tedavisinde etkili bir ürün olan Galielo, çinko, Vitamn B6, MeriSTEM hücreleri, arjinin, manna, biotin, hekzapeptid-9 içeriyor. 1-2 hafta aralarla 6-8 seanslık bir tedavi prokolü, az sayıda enjeksiyon ile tedavide önemli başarı sağlıyor.
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/8 Ay Lounge
Tepebaşı/Eskişehir
0 532 700 14 57
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu sayfanın içerikleri ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sayfa sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenebileceğini savunur. Sayfada konu olarak geçen tüm yöntemler kamuoyuna bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Paylaşılan bilgilerin ilgilisi tarafından kullanılması Dr.Erkan Ergen ile hasta-doktor ilişkisini doğurmaz. Tüm sayfa ziyaretçileri yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.
İçeriğe dön | Ana menüye dön