Somon DNA - Gençlik Aşısı - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 700 14 57
facebook
intagram
twitter
MENÜ
Ozon ve Estetik Mezoterapi Kliniği
FOLLOW
İçeriğe git

Somon DNA - Gençlik Aşısı


Araştırmalara göre ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA’sı olduğu anlaşılmıştır. Somon balığı DNA’sı insan DNA’sına benzer. Cildin yenilenmesine ve antiaging etkisinden yararlanılmaktadır.
Somon DNA’sı tedavisinde; somon balıklarının sütünden elde edilen bir serumun deri altına enjekte edilmesi uygulanır. Bu uygulama ile birlikte cildin ihtiyaç duyduğu ancak yaşlanma, aşırı UV ışınları, sigara alkol gibi olumsuz etkenlerden dolayı sağlanamayan proteinler tamamlanır.
somon dna
Bu proteinlerin tamamlanması sonucunda ciltte gençleşme meydana gelir. Güneş ışınları ve yaşlılığa bağlı olarak göz çevresi, dudak çizgisi, alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların, cildin nem dengesinin bozulması ve yer çekimine yenik düşmesi sonucu oluşan sarkmaların engellenip düzeltilmesi için deri altına injeksiyon ile verilen somon DNA’sı bu olumsuz faktör etkilerini yok edip cildin canlılığını kazanmasını sağlar. Canlanan ve tazelenen cilt kişilerde daha genç bir görünüme neden olur.
somon dna
Somon DNA’sı cilde uzun süreli bir nem kattığı için ciltteki parlaklık ve nem uzun süre devam eder. Vücut çatlaklarının çözümünde de somon DNA tedavisi kullanılabilir. Özellikle hamilelik boyunca ve sonrasında oluşan değişik bölgelerdeki çökme sonucu oluşan çatlakların giderilmesini sağlar.
Bu cilt gençleştirme yönteminde bazen sadece somon balığı sütü kullanılırken bazen de cildin ihtiyacına göre ultrason (u-terapi) veya radyofrekans ile cilt gençleştirme gibi değişik tedavi yöntemleri ile de kombine edilebilir yöntemdir. Anesteziye de gerek duyulmayan işlemde kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Mezoterapi veya dermapen yöntemi ile cilde enjekte edilen somon balığı sütü, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz.
Uygulama sırasında yalnızca iğnenin acısı hissedilebilir. Bu acıda uygulamadan 45 dk önce uygulanan topikal anestezik kremler ile en aza indirilir. 15-20 dk gibi kısa bir sürede işlem tamamlanır. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık olabilir.
Somon DNA gençlik aşısı tedavisi alerjik reaksiyonlara yol açmadığı için geniş bir alanda kullanılabilir. Ancak yine de tedbir amaçlı bazı kişilerde uygulanmaması gerekir.
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge
Tepebaşı/Eskişehir
0 532 700 14 57
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön | Ana menüye dön