Dermapen - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 419 60 26
intagram

Ozon Terapi ve Mezoterapi

Translate Page
language
Whatsapp Erkan Ergen
kvkk
İçeriğe git
Ana Sayfa
instagram drerkanergen

Dermapen

Dermapen ile Cilt Gençleştirme nedir?
Dermapen, kollajen ve elastin sentezini içerecek şekilde vücudun yara iyileşme mekanizmalarını harekete geçiren bir uygulamadır. Söz konusu işlem, FDA onaylı bir medikal, invazif (Girişimsel) bir uygulamadır. Böylece, herhangi bir ameliyat gerektirmeden, cildin sıkılaşması, gençleşerek canlanması sağlanırken, gözenekelrin sıkılaşması, ince kırışıklıkların tedavisi de sağlanmış olur. Elde edilen etki kalıcı bir etki olup her altı ayda bir yenilenmesi tavsiye edilir.
Dermapenin Çalışma Mantığı Nedir?
Dermapen, bir mikroiğneleme sistemidir. Ciltte istenen derinliklerde binlerce mikro delik açılarak, yani kontrollü bir hasar yaratılarak, vücudun yara iyileşme mekanizmalarının aktive edilmesi esasıyla çalışır. Böylece, gerek kollojen gerekse elastin sentezi tetiklenerek, cildin yeniden organizasyonu sağlanmış olur.
Yöntem, fibroblast denen hücreler ile bağışıklık sistemi hücrelerini kontrollü hasar elde edilen bölgeye çeker. Oluşan ani inflamatuar cevap ile yukarıda da bahsi geçen iyileşme süreci harekete geçmiş olur. Uygulama tek başına yapılabileceği gibi, daha iyi sonuç almak için hyalüronik asit, PRP, Somon DNA veya uygun diğer mezoterapi ürünleri ile kombine edilerek de uygulanabilir. Kliniğimizde, kombine tedaviler uygulanmaktadır. Birlikte uygulama yapmadaki amaç,  biyoaktif maddelerin sürece eklenerek, hedeflenen cilt sıkılaşması ve gençleşmesine önemli ölçüde katkı sağlamaktır. Eklenen mezoterapi ürünleri, PRP veya Hyaluronik asit gibi cildi yapılandıran ve cildin nemini sağlayan maddeler hızlıca açılan mikrodeliklerden dermisin istenen bölgelerine etkin yoğunlukta ulaşarak etki ederler.  
Dermaroller gibi uygulamalar sabit derinlikte ve hasarlayıcı delikler açtığından yüzde kullanımı önerilmez. Ayrıca bu ürünlerin tekrar kullanım için sterilizasyonu da ayrı bir sorundur. Dermaroller ile Dermapen arasındaki uygulama farkını yandaki videodan izleyebilirsiniz.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması nasıl yapılır?
Uygulamanın aşamalarını paylaşalım. Öncelikle, cildin makyaj gibi yabancı maddelerden temizlenmesini takiben uygun bir cilt dezenfektanı ile cilt temizliği yapılır. İşlem her ne kadar ağrılı bir işlem olmasa da hasta konforunu sağlamak üzere lokal anestezik bir krem uygulanır ve yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra yeniden cilt temizliği yapılarak, uygulama aşamasına gelinir. Yüzde cildin kalınlığı her bölgede farklılıklar gösterir. Bu nedenle cihazda uygun 0,25 mm ile 2,5 mm arasında değişen derinlik ayarı ve frekans ayarı yapılarak, işleme başlanır. Beraberinde kullanılacak ürünler (PRP, Mezoterapi Ürünleri, Hyaluronik asit gibi) bir yandan damla halinde cilde bırakılırken bir yandan da Dermapen ile mikroiğneleme gerçekleştirilir. Uygulama belirli teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.
İşlem, yaklaşık 30 dakika kadar sürer ve sonrasında ciltte kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıkların kaybolması, cilt tipine göre bir gün ile birkaç gün arasında değişebilir. Uygulama sonrasında hastaya bazı topikal ürünlerin kullanımı önerilebilir. Özellikle güneşten kaçınmak önem arz ettiğinden, güneş koruma ürünlerina ihtiyaç olabilir. Dermapen uygulamalarında seans aralıkları 2-3 hafta olacak şekilde ayarlanır ve cildin durumuna ve ihtiyacına göre 2-8 seans arasında uygulama yapılabilir. Tedaviyi takip eden süreçte 6 ayda bir hatırlatma seanslarının yapılması önerilir.
Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının etkisi ne kadar sürer?
Etkinin başlaması yaklaşık 5-6 hafta kadar sürebilir ve giderek artan bir şekilde etkinliği gözlemek mümkündür. Ciltte yaşlanma ve cilt hasarına neden olan çevresel faktörler devam ettiği için genellikle son seanstan 6 ay sonra seans tekrarı yaptırmakta veya ihtiyaca göre tedaviyi yenilemekte fayda vardır.
Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?
Cilt temizliğinin doğru şekilde yapılması, kullanılan cihazın orijinal ve uygun bir cihaz olması, kombine edilecek mezoterapi ürünlerinin yüksek kalitede olması ve uyguılama tekniği, sonuçları direkt olarak etkileyecektir. İşlem, girişimsel bir işlem olduğundan mutlaka bir klinik yada hastanede, bir hekim tarafından yapılmalıdır.
Lazerden farkı nedir?
Dermapen uygulamaları tüm cilt tipleri için uygundur. Lazer uygulamaları koyu tenli kişilerde sorun olabilir. Laser uygulanan, derinin ince olduğu gözaltı, dudak üstü ve boyun gibi bölgelerde ısı kaynaklı hasar riski her zaman mevcuttur, Dermapen için böyle bir risk söz konusu değildir. Dermapen, ayarlanabilir iğne derinliği ile her bölgeye uygulanabilir. Burun kenarı, dudak çevresi, göz çevresi gibi lazerle ulaşılması güç bölgelerde, dermapen kolaylıkla uygulanabilir. Dermapen uygulamalarından sonra Ayrıca Dermapen, PRP, Mezoterapi ürünleri gibi kombine tedavilere de olanak sağlar
Hangi durumlarda Dermapen uygulanmamalıdır?
 • İltihaplı rosaseası olan kişiler
 • Aktif deri enfeksiyonu ,mantar enfeksiyonu ve Uçuğu olan kişiler
 • Aktif Sivilceli Kişiler
 • Cilt kanserleri
 • Siğilleri olanlar
 • Açık yarası olanlar
 • Keloide meyilli olanlar
 • Solar keratozu olan hastalar
           
Hangi durumlarda uygulamadan kaçınılmalı?
 • Diabet
 • HIV
 • Kanser
 • Bağışıklık sistemi bozukluğu/yetersizliği
 • Hemofili
 • Karaciğer yetmezliği
         
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge - Tepebaşı/Eskişehir
0 532 419 60 26
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön