Yüz ve Boyun Gençleştirme - Mezoterapi ve Gençlik Aşıları - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 419 60 26
intagram

Ozon Terapi ve Mezoterapi

Translate Page
language
Whatsapp Erkan Ergen
kvkk
İçeriğe git
Ana Sayfa
instagram drerkanergen

Yüz ve Boyun Gençleştirme - Mezoterapi ve Gençlik Aşıları

Cilt, genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle her geçen gün biraz daha yaşlanmakta ve yaşlanmaya bağlı iz ve belirtileri de biraz daha belirgin şekilde göstermektedir. Cilt yaşlanmasını olumsuz olarak etkileyen faktörler, Güneş (UV - Mor ötesi Işıma), sigara, sağlıksız beslenme, alkol, stres ve çevre kirliliği olarak sayılabilir. Genetik faktörler ise kişiden kişiye farklılıklar gösterdiğinden etkileri de farklı olmaktadır. Genetik faktörler ile çevresel faktörlerin geniş bir yelpazedeki etkileşim harmanı, herkes için farklı bir cilt yaşlanma sürecini doğurmaktadır.
Özellikle, serbest radikaller diye adlandırdığımız gerek içimizde oluşan, gerekse dış ortamdan aldığımız bazı maddeler ve reaktif oksijen türleri, yaşlanma sürecinde belkide en önemli faktörlerdir. Bu süreç, hem yapısal bozunmaya hem de onarım mekanizmalarının hasarlanmasına neden olarak, yaşlanma ile sonuçlanır.
Yüz ve boyun gençleştirmede kullanılan mezoterapi ürünleri içerisinde bulunan ve antioksidan özellikteki pek çok maddenin yaşlanmayı olumlu etkilediği ve bu sürece neden olan faktörleri, durdurabildiği iyi bilinmektedir. Mezoterapi ürünleri, sadece antioksidan özellikteki maddeleri değil, beraberinde cilt yapılanması için gerekli mineraller, vitaminler, protein yapımında kullanılacak aminoasitler, hyaluronik asit, özel bazı proteinler, nükleik asitler gibi pek çok temel maddeyi de içermektedir. Bu maddelerin her birinin, cilt gençleştirme, canlandırma için ayrı bir fonksiyonu, gerekliliği ve etkinliği mevcuttur.
Yüz ve boyun mezoterapisinde cilt kalitesinin artırılması temel hedeftir. Uygulamanın etkisiyle, fibroblast aktivasyonun sağlanması, kollojen, elastin ve hyaluronik asit oluşumunun tetiklenmesi; bunun sonucunda ise, cildin nem ve parlaklık ve sıkılığının artırılması sağlanabilmektedir.
Cilt Yaşlanması
Kime Yüz ve Boyun Gençleştirme Mezoterapisi Uygulanabilir?

 • Donuk, cansız ve yorgun görünümlü ciltler
 • Elastikiyet ve parlaklık kaybı olan ciltler
 • Sigara, güneş ve çevresel faktör etkisi altındaki ciltler
 • Hafif akne
 • Yağlı, hiperseboreik ciltler
Yüz ve boyun gençleştirme amaçlı olarak estetik mezoterapi oldukça etkin bir yöntemdir. Bu amaçla üretilmiş pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Hekim, hastaya uygun bir ürün seçerek ve yine hastanın ihtiyacına göre seans aralığı ve seans sayısı belirleyerek, yaşlanma karşıtı bir tedavi süreci oluşturulabilir. Mezoterapi uygulamaları ile cilt kalitesini artırmanın yanısıra, kırışıklıkların azaltılması, saç dökülmesi tedavisi, leke tedavisi, iz/skar tedavisi, gözaltı morluk ve torbalarının tedavisi gibi pek çok farklı tedavi protokolü uygulanabilmektedir.
Yüz, boyun, gerdan ve el gençleşt,rme uygulamalarında, kişisel faktörler dikkate alınarak ürün seçimi yapılmalıdır. Bu ürünler, genellikle gençlik aşıları olarak bilinmekle birlikte, içeriklerinde pek çok faklılıklar söz konusudur ve bu farklılıklar, bizlerin ürün seçiminde rol oynamaktadır. Somon DNA aşıları, kolajen aşıları, nem aşıları, biyorevitalizasyon ürünleri, hyaluronik asit ürünleri ve daha pek çok ürün kombinasyonu mevcuttur.
Önemli Not: Bu sayfa kliniğimizde kullandığımız ürünler hakkında hasta/danışanlarımızı bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.
Yüz ve boyun gençleştirme uygulamaları kimlere yapılamaz?
Aşağıdaki durumlardan birinin varlığında hekiminizi mutlaka bilgilendiriniz.
 • Gebelik ve emzirme dönemi
 • Ürün veya bileşenlerine karşı alerji
 • İnsüline bağımlı diabet
 • Karaciğer ve böbrek yetmezlikleri
 • HIV-AIDS
 • Cilt kanseri
 • Aktif Akne
 • Lupus, Skleroderma
Yüz ve boyun gençleştirme - Estetik Mezoterapi
Uygulama:
Hastaya ve yapılacak işleme göre hekim tarafından seans sayısı ve seans aralıkları belirlenir. Gerekliyse, başka yöntemler de tedaviye kombine edilebilir. Medikal cilt temizliği, kimyasal peeling, dermapen veya bazı cihaz uygulamaları gibi yöntemler de tedaviye entegre edilerek, sonuçların daha verimli olması sağlanabilir.
Uygulama, düşük miktardaki ürünün cildin uygun seviyesine ve uygun teknikle enjeksiyonu şeklinde gerçekleşir. Uygulama öncesi, lokal anestezik kremler kullanılarak, hasta konforu sağlanır. Uygulama genellikle 10-30 dk arasında sürebilir. Hastalar, işlemden itibaren ilk 8 saatlik dönemde hastanın, yüz ve boyun bölgesinin yıkanmaması, terlememeye özen gösterilmesi ve spor yapılmaması; işlem sonrası ilk bir kaç gün boyunca güneşten korunma ve laser, radyofrekans gibi işlemlerden kaçınılması gerektiği konusunda uyarılmalıdır.
Estetik mezoterapiye erken yaşlarda başlanması etkinliğini belirgin ölçüde artıracaktır. Bir tedavi protokolünü takiben her 3-6 ayda bir hatırlatma seanslarının yapılması tavsiye edilir. Mezoterapi uygulamalarında hedeflenen şey cilt kalitesinin artırılmasıdır. Bu cildin yeniden yapılanma sürecini gerektirir ki bu da hasta beklentisini karşılamak açısından önemlidir. Uygulamarın neticelerinin görünmeye başlaması 30-45 günü bulabilir ve tam etkinlik ise tedavi protokolüne göre değişir.
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge - Tepebaşı/Eskişehir
0 532 419 60 26
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön