Saç Tedavileri - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 419 60 26
intagram

Ozon Terapi ve Mezoterapi

Translate Page
language
Whatsapp Erkan Ergen
kvkk
İçeriğe git
Ana Sayfa
instagram drerkanergen

Saç Tedavileri

Saç mezoterapisi,
Saç dökülmesine neden olan bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Saç mezoterapisinde dört temel amaç vardır; bunlar:

 • Dökülmeyi durdurmak
 • Mevcut saç kalitesini artırmak
 • Vellus kılların terminal kıl haline gelmesini uyarmak
 • Yeni saç çıkışlarını aktif hale getirmek
saç mezoterapisi alopezi kellik dökülme
Saç mezoterapisi, estetik mezoterapinin son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş uygulamalarından biridir. Tek başına yapılabileceği gibi PRP, sistemik tedaviler, lokal tedaviler, düzük doz lazer tedavileri ve saç nakli gibi bir çok başka tedaviyle kombine edilebilir bir uygulamadır ve
 • Androgenetik alopezi (Erkek tipi saç dökülmesi),
 • Telogen effluvium (Aşırı saç dökülmesi)
 • Alopesi areata (Saçkıran)
 • Diffüz alopesi (Tüm kafa derisinde saç dökülmesi)
 • Postpartum alopesi (Doğum sonrası saç dökülmesi)
 • Traksiyonel alopesi (Saçın dışa doğru çekilmesi sonucu saç dökülmesi)
gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır
mezoterapi tabancası
Saç mezoterapisinin uygulanmayacağı hastalık ve durumlar:
Aşağıdaki durumlarda saç mezoterapisi yapılması uygun bulunmamaktadır. Bunlardan en az birine sahipseniz, hekiminize mutlaka belirtiniz.
 • Gebelik ve emzirme dönemi
 • Kullanılan ilaçlara karşı alerji
 • Kemoterapi alımı
 • Uygulama alanında aktif enfeksiyon veya yara olması
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı
 • Diabetes mellitus (Şeker Hastalığı)
 • Son dönem kalp ve böbrek yetmezliği
Saç mezoterapisi, saçlı deriye bazı ilaç veya ürünlerin enjeksiyonu şeklinde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamalarda Mezoterapi ürünleri ve PRP kombine edilerek ve ihtiyaca göre de ozon tedavilerinden yararlanılarak bir tedavi protokolu hazlrlanabilir. Uygulama rahatsız edici düzeyde ağrılı olmadığından genellikle lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Enjeksiyonlar, hekim tarafından elle yapılabileceği gibi mezoterapi tabancası denen cihazlar tarafından da yapılabilir. Mezoterapi tabancaları, gerek uygulama derinliği, gerekse her enjeksiyonda verilecek doz miktarını standardize edebildiği için tercih edilmektedir. Elle uygulamaya göre hem hekim hem hasta için daha konforlu bir uygulamadır.
Uygulamanın kaç seans yapılacağı, hastanın durumuna göre farklılık gösterebilir. Koruma amaçlı yapılacak uygulamalarda daha az sayıda seans yapılabilir. Hastanın ihtiyacına göre, 3-12 seans arasında bir seans sayısı belirlenebilir. Her seans arası 1-2 hafta kadardır.
Tedavi süreci tamamlandıktan sonra her 4 ayda bir tek seans olacak şekilde hatırlatma seansları yapılması tavsiye edilir. Ancak bunlar kural değildir. Hekiminizle yapacağınız görüşme ve muayene sonrasında tedavi planınız daha sağlıklı bir şekilde belirlenebilir.
Saç mezoterapisi uygulamalarında genellikle ilk 1-2 seanstan sonra saç dökülmesi azalır veya kaybolur, ancak yeni saç oluşumunu değerlendirmek için 6-9 ay kadar beklemek gerekebilir.


Hatırlatma!: Saç dökülmelerinde, öncelikli olarak saç dökülmesine neden olabilecek hastalık ve/veya durumların hekim tarafından değerlendirilmesi ve altta yatan bir hastalık veya bir sağlık sorunu söz konusu ise, bu durumun tespit edilerek tedavisinin de başlanması esastır. Saç dökülmeniz varsa, bunu internet üzerindeki veya hekim olmayan kişilerin vereceği bilgilere dayanarak veya çeşitli şampuan veya bitkisel ürünler kullanarak gidermeye çalışmanız, altta yatan sebeplerin ilerlemesine, başka sorunların ortaya çıkmasına ve tedavinin giderek güçleşmesine neden olabilir. Bu nedenle, saç dökülmeniz varsa, öncelikle hekiminiz ile görüşmek en sağlıklı yaklaşım olacaktır. Sevgi ve saygılarımla.
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge - Tepebaşı/Eskişehir
0 532 419 60 26
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön