Leke Mezoterapisi - Dr.Erkan Ergen

BİZİ TAKİP EDİN
  0532 419 60 26
intagram

Ozon Terapi ve Mezoterapi

Translate Page
language
Whatsapp Erkan Ergen
kvkk
İçeriğe git
Ana Sayfa
instagram drerkanergen

Leke Mezoterapisi

Lekeler, pek çok nedene bağlı olarak, yüz ve vücudumuzun diğer bölgelerinde, noktasal ve/veya bölgesel olarak, cilt renginden daha koyu renklerde, hiperpigmente cilt lezyonlarıdır. Leke oluşumunda rol oynayan faktörler, kabaca:
  • Genetik faktörler
  • Güneş maruziyeti (uv ışıma)*
  • Hormonal değişiklikler (gebelik gibi)
  • Bazı sistemik hastalıklar
  • Cilt enfeksiyonları
  • Fotosensitizan ilaç Kullanımı**
  • Yanlış kozmetik ürün kullanımı
  • Postinflamatuar hiperpigmentasyon, şeklinde özetlenebilir.
Leke Tedavisi
Melazma, genellikle Asya'lılarda, özellikle de vücudun güneş gören bölgelerinde gelişen bir pigmentasyon bozukluğudur. Bu problem, daha çok emosyonel sorunlara neden olan kozmetik bir problemdir. Melazma, tedaviye dirençli ve tedavi sonrası etkinlik sağlansa bile, tekrarlama (nüks) olasılığı yüksek bir cilt problemidir.
Leke tedavilerinde bir çok farklı seçenek söz konusudur. Mezoterapi ile kimyasal veya enzimatik leke tedavileri, peeling, dermabrazyon, topikal ürünler, laser tedavileri gibi pek çok farklı yöntem uygulanabilir. Bu yöntemlerin kombine edilmesi, kuşkusuz ki tedavi etkinliğini artıracaktır.
Leke tedavilerinde bizim tercihimiz daha çok dermabrazyon, mezoterapi ile kimyasal ve/veya enzimatik leke tedavisi, topikal ürünler ve ozon tedavisinin bir kombinasyonu şeklinde uygulanmaktadır.

* Güneş maruziyeti, leke açısından önemli risk faktörlerinden biridir. Bu nedenle, güneş koruyucu kullanımı önem arz etmektedir. Her 2-3 saatte bir, cildinize uygun, tercihen su bazlı güneş koruyucu kullanımı bu riski bir miktar azaltacaktır.
** Tekrasiklin, ibuprofen, antihistaminikler, antihipertansifler, antidepresanlar, kontraseptifler gibi ilaçlar; sarı kantoron yağı gibi ürünler ışığa duyarlılığı artırırlar ve leke oluşması için bir zemin hazırlayabilirler. Ancak, sürmekte olan bir tedaviniz varsa, bu ilaçları, hekiminize danışmadan kesinlikle bırakmayınız. Bu durum, tedavinizin aksamasına neden olabilir.
Leke Tedavisi İçin Uygulama:
Tedavide temel olarak mezoterapi yöntemini kullanıyoruz. Uzun yıllardır leke tedavileri, oldukça zor, başarı oranı düşük ve çok da umut vermeyen tedavilerdi. Ancak, son yıllarda geliştirilen ürünler, lekeler üzerinde çok daha etkili sonuçlar sağlayabilmektedir. Mezoterapiye ek olarak, lokal ozon tedavileri ve profesyonel evde kullanım ürünlerini kombine ettiğimizde oldukça tatminkar sonuçlar alabiliyoruz.
Genellikle haftada 1 seans olacak şekilde, toplam 6-8 seanslık bir protokol standart tedavi protokolümüz olmakla birlikte, elbette hastanın durumuna göre farklı protokoller de uygulanabilmektedir. DEtaylı bilgi için randevu alabilir veya hekiminizle görüşebilirsiniz.  
BİLGİ ALMAK İÇİN
Bizi her zaman telefonla arayabilir, e-posta gönderebilir ve muayenehanemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz
ADRES
Hoşnudiye Mah. 736 Sok. 2B/1 Ay Lounge - Tepebaşı/Eskişehir
0 532 419 60 26
posta@erkanergen.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi Hergün, 17:30 - 20:30
Cumartesi, 13:00 - 19:00
Copyright 2018 Dr.Erkan Ergen
YASAL UYARI: Bu websitesi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup, temel ve standart bilgileri içermektedir. Verilen bilgiler teşhis, tedavi veya reçete anlamına gelmemektedir. Sorularınız, şikayetleriniz, hastalığınız veya tedaviniz ile ilgili olarak kliniğimize veya hekiminize bizzat danışınız. Dr.Erkan Ergen
İçeriğe dön